Школска слава – Свети Сава школске 2023/24. год.

Објављено

February 2, 2024

Категорија

Уз славски колач и пригодан културно – уметнички програм наша школа је обележила Савиндан. Свети Сава се залагао за оснивање школских центара у манастирима и црквама , а то је један од разлога што је овај празник 1840.године установљен као школска слава. У част првог српског архиепископа и зачетника српске средњовековне књижевнсти ђаци су са својим наставницима спремили програм у оквиру кога су показали своје певачке, рецитаторске и глумачке таленте. Свештеник Горан Ђукић и директорка школе Тијана Јовановић честитали су свим ученицима и наставницима славу и поздравили присутне родитеље. Посебну захвалност исказујемо председнику општине Савски венац, Милошу Видовићу, члановима општинског већа, Љуби Ловре и Владимиру Новаковићу и свим родитељима и гостима који су са нама обележили овај посебан дан. Прослава Дана Светог Саве протекла је у свечаном духу и веселим расположењу.

Ако имате додатних питања обратите нам се

Недавни чланци

Такмичење

Такмичење8.5.2024. На Међуокружном такмичењу из атлетике, скок удаљ, ученица Анђела Милошевић 4-1 освојила је прво...