Представљамо вам Виктора Крстића

У нашој школи има много успешне и талентоване деце. Неки од њих се баве спортом, глумом, манекенством, а има и оних који воле уметност. Међу најталентованијим сликарима у нашој школи налази се и ученик 61 разреда, Виктор Крстић. Његов таленат је био повод за наш разговор.

- Реци нам нешто о себи?
- Рођен сам 05.02.2007. године. Волим да цртам и играм кошарку. Веома сам друштвена особа и имам доста пријатеља.
- Када си открио свој таленат за сликарство?
- Свој таленат сам открио када сам имао шест година. Приметио сам у вртићу.
- Где највише волиш да црташ и зашто?
- Волим да цртам на свом радном столу, јер ту имам мир и доста простора.
- Шта највише волиш да црташ?
- Као мали сам највише волео да цртам портрете, а касније сам почео да цртам стрип јунаке, и то ми се баш свидело. Уживам да их цртам.
- Ко ти је идол у уметности?
- Раније ми је узор био Пикасо, сада немам идола.
- Која је твоја највећа жеља у сликарству?
- Жеља ми је да постанем аниматор или да правим стрипове.
- Да ли си имао неку изложбу?
- Нисам имао самосталну, али у Дечијем културном центру су ми изложили два рада када је била Радост Европе и освојио сам треће место.
- Да имаш чаробни штапић у ког уметника би се претворио и зашто?
- Можда у Пикаса, зато што је он доста зарађивао на сликама.
- Шта би поручио деци која воле да цртају, сликају, вајају?
- Поручио бих да наставе да раде оно што воле. Нека се труде, јер се труд увек исплати.

Ово нам је Виктор поручио, а ми му желимо пуно успеха у будућности. Надамо се да ће нас позивати на своје следеће изложбе. Викторе, срећно!

Разговор водила - Маша Дакић 7/2

Повратак на Почетну